Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  “Yağma” Davasında Can Tanrıyar “Şirketime Çökmek İstiyorlar” Dedi: Ünlü Televizyoncu Tanık Olarak Çağrıldı!

  Çektiği görüntülerle tanınan ve kırmızı bültenle aranan Muhammed Yakut ve eşiyle birlikte ‘yağmaya teşebbüs’ suçlamasıyla yargılanan Can Tanrıyar, mahkemedeki savunmasında, ‘şirketine çökmek’ istenildiğini söyledi. Şahit sıfatıyla davaya dahil …

  Çektiği görüntülerle tanınan ve

  Çektiği görüntülerle tanınan ve kırmızı bültenle aranan Muhammed Yakut ve eşiyle birlikte ‘yağmaya teşebbüs’ suçlamasıyla yargılanan Can Tanrıyar, mahkemedeki savunmasında, ‘şirketine çökmek’ istenildiğini söyledi. Şahit sıfatıyla davaya dahil olanların da polis eşliğinde duruşmaya gelmelerini talep etti.

  Muhammet Yakut görüntüleri nedeniyle tutuklanan, sonrasında da tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakılan Uçankuş TV’nin sahibi Can Tanrıyar’ın yağmaya teşebbüs argümanından 11 yıl 3 aya kadar mahpusu isteniyor.

  Can Tanrıyar, eşi Tamar Tanrıyar ve kırmızı bültenle aranan Muhammed Yakut’un yargılandığı duruşmada açıklamalar yaptı. 

  Ekonomim’in aktardığı habere nazaran, İstanbul 38. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz olarak katılan sanıklardan Can Tanrıyar ve eşi Tamar Tanrıyar avukatlarıyla katıldı.

  Duruşmadaki sözünde Tanrıyar, 8 ay cezaevinde kaldığını belirterek yapılan yağma suçlanmasının anlamsız olduğunu ve anlamadığını söyledi.

  Can Tanrıyar, ‘Bana olayı gören şahitler var denmişti lakin şahit yoktu. Hakkımda asıl şikayetçi olan Metin Güneş’in sözü alınacak dendi lakin alınmadı. Şikayette bulunanların hepsi şirketime çökme peşinde. Olayda şahit oldukları tez edilen bireylerin polis eşliğinde duruşmaya gelmelerini istiyorum’ dedi.

  ‘Şikayetçi pozisyonda olmamız gerekirken, sanık olarak yargılanıyoruz’ diyen Can Tanrıyar’ın eşi Tamar Tanrıyar da duruşmada dinlendi. 

  Tamar Tanrıyar, savunmasını yaparken, mahkeme başkanı davanın konusu olmayan beyanlarda bulunmaması gerektiği konusunda uyardı.

  Mahkemede orta karar açıklandı.

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın iddianamesinde, Metin Güneş ve Muhammed Abdulkadir Güneş ‘müşteki’ sıfatıyla, Hüseyin Can Tanrıyar, Muhammed Yakut ve Tamar Tanrıyar ise ‘şüpheli’ sıfatıyla yer aldı.

  Ünlü televizyoncu şahit olarak davet edilecek.

  Açıklanan orta kararda mahkeme heyeti, Can Tanrıyar ile eşi Tamar Tanrıyar hakkındaki yurt dışı çıkış yasağıyla birlikte isimli denetimin devamına hükmetti. Cumhuriyet’ten Fahrettin Öztürk’ün aktardığına nazaran, tanık olarak dinlenilmesine karar verilen Now TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk ve başka şahitlerin da bir sonraki duruşmada çağrılmasına ve dinlenmesine karar verilerek, duruşma, 27 Aralık 2024 tarihine ertelendi.