Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Xiaomi’nin Elektrikli Araç Pazarındaki Yükselişi

  Xiaomi’nin elektrikli araç pazarındaki yükselişi inceleniyor. Çinli teknoloji devinin otomotiv sektöründeki etkileyici büyümesi ve geleceği hakkında detaylı bilgiler.

  Xiaomi'nin elektrikli araç pazarındaki

  Xiaomi‘nin elektrikli araç pazarına girişi, Apple kullanıcıları arasında beklenenden çok daha büyük bir ilgi gördü. Elektrikli araç sektörüne yeni bir oyuncu olarak katılan Xiaomi, SU7 modeliyle Apple kullanıcılarının yüzde 51,9’unun tercihini kazanarak dikkat çekici bir başarıya imza attı.

  Apple Kullanıcılarından Büyük İlgi

  Pekin Otomobil Fuarı’nda Xiaomi CEO’su Lei Jun, Apple kullanıcılarının Xiaomi‘nin elektrikli araçlarına büyük ilgi gösterdiğini belirtti. Apple, on yıllık bir araştırma ve geliştirme sürecinin ardından otomobil projelerini rafa kaldırırken, Xiaomi elektrikli araç (EV) alanında sadece üç yıllık bir geçmişe sahip olmasına rağmen, ilk EV modelini büyük bir heyecanla piyasaya sürdü.

  Xiaomi SU7 Modelinin Başarısı

  Xiaomi SU7, özellikle Apple hizmetleriyle olan uyumluluğu, araç içinde iPad entegrasyonu sayesinde arka koltuktan kısmi araç kontrolünü mümkün kılması gibi özellikleriyle Apple kullanıcılarını cezbetmeyi başardı. Lei Jun, bir tweet’inde “Xiaomi SU7‘i iPhone ve iPad kullanıcıları için en uyumlu EV yapma konusunda kararlıyız” dedi.

  Rekor Kıran Teslimatlar

  Fuar sırasında Lei Jun, Xiaomi SU7 hakkında başka detaylar da paylaştı. 24 Nisan 2024 itibarıyla Xiaomi SU7, 75.000’den fazla kesin sipariş aldı ve piyasaya sürülmesinin üzerinden 28 gün geçmesine rağmen 5.781 adet teslimatla yeni bir marka için rekor kırdı.

  Gelecek Planları ve Hedefler

  2024 yılı planlarına göre Xiaomi, talebi karşılamak amacıyla üretimi hızlandırmayı ve yıl sonuna kadar 100.000 birim teslim etmeyi hedefliyor. Çin genelinde 219 mağaza açmayı planlayan şirket, hizmet ve teslimat hızını artırmayı amaçlıyor. Yazılım güncellemeleri de planlanıyor; Mayıs ve Ağustos aylarında sırasıyla uçtan uca vale park ve şehir içi NOA işlevselliği sunulacak.