Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Ünlü analist uyardı: Altcoin’lerde düşüş derinleşebilir

  Ethereum (ETH), 3500 doları test ederken, CryptoQuant analisti ShayanBTC, vadeli süreç piyasasındaki mevcut trendlerin düzelmemesi halinde ETH’nin daha fazla düşüşle karşı karşıya kalabileceğini öne sürüyor.

  Ethereum (ETH), 3500 doları

  Ethereum (ETH), 3500 doları test ederken, CryptoQuant analisti ShayanBTC, vadeli süreç piyasasındaki mevcut trendlerin düzelmemesi halinde ETH’nin daha fazla düşüşle karşı karşıya kalabileceğini öne sürüyor.

  Son periyotlarda çalkantılı seyreden Bitcoin ve Ethereum, altcoin’leri haftalar içindeki en düşük düzeylerine getirdi. Ethereum son üç haftadan fazla bir müddettir birinci kez 3.500 dolara düşüş yaşadı. ETH’deki bu fiyar hareketinin akabinde ShayanBTC’nin yorumları kripto yatırımcılarını endişelendirdi.

  Vadeli süreçlerde satıcılar üstün gelmeye başladı

  Düşüş şartlarının ortasında yatırımcıların tasası geri döndü. Vadeli süreç piyasasından elde edilen bilgiler, piyasa iştirakçilerinin daha sert düşüşler ve türbülansın devam edeceği tarafında işaretler veriyor. 

  Yakın vakitte yapılan bir analizde ShayanBTC, vadeli süreç piyaslarındaki gidişatı ölçen alış-satış Oranına dikkat çekti. Oranın teğin üzerinde olması alıcıların baskın olduğunu, teğin altında olması ise satıcıların daha agresif olduğunu gösterir.

  Piyasa datalarına nazaran bu oranın yedi günlük hareketli ortalaması son devirde düşüş gösteriyor ve teğin üzerine çıkamıyor. Bu düşüş eğilimi, birden fazla vadeli süreç yatırımcısının Ethereum’u agresif bir halde sattığını gösteriyor. 

  Bu çeşit davranışlar, mevcut piyasa şartlarında spekülasyon yahut kâr emeli gütmeden kaynaklanabilir. ShayanBTC, bu orandaki değerli düşüşün düşüş sinyali olarak hizmet ettiğini savunuyor ve bu satış baskısı devam ederse Ethereum fiyatındaki düşüş eğiliminin devam edebileceğini öne sürüyor.

  Bu makale yatırım tavsiyesi yahut önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.