Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Türk Ziyaretçilere Yunanistan’dan Ekspres Vize Müjdesi!

  Yunanistan, Türk ziyaretçilere hızlı ve kolay vize imkanı sunmaya başladı! Artık Türk vatandaşları için Yunanistan seyahati daha da kolaylaşıyor.

  Yunanistan, Türk ziyaretçilere hızlı

  Türk vatandaşlarına 5 Ege adası için başlatılan ekspres vize uygulaması genişletildi. Yunanistan’ın Ankara Büyükelçiliği, 30 Mart itibarıyla 5 adada başlatılan uygulamanın artık 10 Ege adasında geçerli olduğunu duyurdu. Buna göre, Türkiye’den gelen ziyaretçiler İstanköy (Kos), Midilli (Lesvos), Rodos, Sisam (Samos) ve Sakız (Chios) adalarının yanı sıra İleryoz (Leros), Limni (Limnos), Kelemez (Kalimnos), Meis (Kastelorizo) ve Sömbeki (Simi) adalarında da ekspres vize uygulamasından faydalanabilecek.

  Ekspres vize uygulamasından yararlanmak isteyen Türk ziyaretçilerin gerekli evrakları Yunan yetkili birimlerine başvuru formu ile iletmeleri gerekmektedir. Evraklar, adaya geçiş noktalarında yetkililere teslim edilebilir ancak girişlerde bekleme süresini en aza indirmek için evrakların seyahat öncesinde feribot seferlerini düzenleyen acentelere teslim edilmesi tavsiye edilmektedir.

  Her bir ada ziyareti için Yunan makamlarınca 1 ila 7 gün arasında geçerli olacak vize verilmektedir. Alınan ekspres vizeler sadece ilgili adalar için geçerli olup, diğer Yunanistan bölgelerine geçişlerde kullanılamamaktadır. Ayrıca, vize ücreti 60 avro olarak belirlenmiştir.