Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Tesla’nın Otomatik Pilot Açıklaması ve Otonom Sürüş Hedefi

  Tesla’nın otomatik pilot teknolojisi hakkında detaylı açıklamalar ve otonom sürüş hedefleri. Elektrikli otomobil üreticisinin geleceğe yönelik planlarına dair bilgiler burada.

  Tesla'nın otomatik pilot teknolojisi

  Tesla’dan Otomatik Pilot Açıklaması

  Tesla’dan Otomatik Pilot Açıklaması

  Merkezi ABD’de bulunan ve en büyük elektrikli araç üreticilerinden biri olan Tesla, bazı araçlarında yer alan otomatik pilot özelliği ile ilgili merakla beklenen açıklamayı yaparak meraklılarını sevindirmeyi başardı. Elektrikli otomobil üretimi konusunda diğer firmalara öncülük etmeyi başaran Tesla, hem geliştirdiği batarya teknolojisi ile hem de otomobillerinde kullanıcılarına sunduğu yenilikçi çözümleri ile büyük bir kitleye ulaştı.

  Tesla’nın Otonom Sürüş Hedefi

  Firma tarafından yapılan açıklamalarda, meydana gelen kaza sayılarını azaltmak için kullanıcılarına sunulan bütün elektrikli otomobil modellerinde otomatik pilot özelliğinin bulunmasını istedikleri belirtildi. Tesla, otomatik pilot özelliğinin devrede olduğu sürüşlerde meydana gelen kaza sayısının daha az olduğunu belirtirken, özellikle otomatik pilot özelliğinin yoğun bir trafikte kullanıcıların kaza yapmalarına neden olan etmenleri ortadan kaldırdığı ifade edildi.

  Firmanın en ucuz modeli olan Model 3 Standard aracının fiyatı 37 bin 500 dolar, eğer müşteriler otomatik pilot özelliğiyle bu modeli satın almak isterlerse, modelin fiyatı 40 bin 500 dolar oluyor. Ancak Tesla yaptığı açıklamadan sonra bu modelin otomatik pilot özelliğiyle 39 bin 500 dolardan satılacağını açıkladı.

  Otomatik pilot özelliğine sahip modelleri alabilmek için kullanıcılar fiyat farkı ödeyerek bu özelliğe sahip oluyorlar. Yaşanan durumdan dolayı rahatsızlık duyduklarını belirten kullanıcılar firmaya yaptıkları geri bildirimler sonucunda, Tesla kullanıcı dostu bir karar vererek, otomatik pilot özelliğinin daha düşük bir fiyatla satın alınabileceğini açıkladı.