Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Sürücüsüz Araçlar Toplu Taşıma Sektöründe Yükselişte

  Sürücüsüz araçlar, toplu taşıma sektöründe hızla yükseliyor. Otomasyon teknolojileri ile artan verimlilik ve güvenlik, ulaşımın geleceğini şekillendiriyor.

  Sürücüsüz araçlar, toplu taşıma

  Sürücüsüz araçlar, bireysel kullanımın yanı sıra toplu taşıma sektöründe de önemli bir yer edinmeye başlıyor. Dünya genelinde birçok ülkede hizmete sunulan otonom toplu taşıma araçları, giderek yaygınlaşmaktadır. Bu araçlardan biri de Ericsson tarafından geliştirilen ve A noktasından B noktasına sürekli aynı güzergahı izleyen bir modeldir.

  Teknoloji Zirvesi’nde Sürücüsüz Araç Deneyimi

  Teknoloji Zirvesi'nde Sürücüsüz Araç Deneyimi

  Turkcell tarafından 10 Nisan 2019 tarihinde İstanbul’da düzenlenen Teknoloji Zirvesi’nde, Ericsson’un geliştirdiği sürücüsüz, yani otonom servise binme fırsatı bulduk. Kısa bir parkurda kullanılan araç, üzerindeki algılayıcılar ve radarlar sayesinde çevresindeki nesneleri algılayabilmekte ve 2 metreye kadar olan her türlü engeli görebilmektedir. Araç, 30 cm veya daha yakına bir engel geldiğinde ise otomatik olarak durmaktadır.

  Zirve sırasında deneyimleme fırsatı bulduğumuz sürücüsüz araçla ilgili düşüncelerimizi aşağıdaki videoda detaylı olarak inceleyebilirsiniz: