Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Sağlık Bakanı Bombayı Patlattı! Tetkikler İçin de Onaylı Randevu Dönemi Başlıyor

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastanelerde muayeneler için uygulanan onaylı randevu sisteminin kapsamının genişletileceğini ve artık tetkikler için de bu sistemin kullanılacağını duyurdu. Yeni uygulama Kurban Bayramı’ndan sonra başlayacak.

  Tetkiklerde Onaylı Randevu Sistemi

  Bakan Koca, muayenelerde olduğu üzere tetkiklerde de onaylı randevu sisteminin devreye gireceğini belirtti. Bu sistemin Kurban Bayramı’ndan sonra hayata geçirileceğini açıkladı. MR, tomografi, kolonoskopi ve hatta ameliyatlar dahil olmak üzere tüm tetkikler için bu yeni randevu onay sistemi uygulanacak.

  Yeni Sistem Nasıl İşleyecek?

  Bakan Koca, yeni sistemin ayrıntıları hakkında şunları söyledi: “Randevu verdiğimiz tüm tetkik ve müdahaleler için onay sistemini devreye alacağız. Şayet vatandaşımız belirlenen günde gelemeyecekse, diğer bir hastayı erken devirde çağırarak o tetkik yahut müdahaleyi gerçekleştirebileceğiz. Böylelikle randevu sistemi daha aktif hale gelecek.”

  Onaylı Randevu Sisteminin Birinci Ay Sonuçları

  Koca, onaylı randevu sisteminin birinci ay sonuçlarına da değinerek, randevuya sadakat oranının yüzde 90’ların üzerine çıktığını belirtti. “Randevu iptalleri nedeniyle büyük bir atıl kapasite vardı. Lakin bu sistemle vatandaşlarımızın ve sıhhat çalışanlarımızın uğraşıyla bu kapasite kullanımını artırdık,” dedi.

  Kuduz Olayları Hakkında Açıklama

  Bakan Koca, son günlerde artan kuduz olayları ile ilgili de konuştu. Kuduz hadiselerinin artması nedeniyle önlem alınması gerektiğini vurgulayan Koca, ötanazi üzere insani olmayan sistemlere gönlünün razı olmadığını belirtti.

  Yeni onaylı randevu sistemi ile sıhhat hizmetlerinin daha aktif ve verimli bir biçimde sunulması hedefleniyor. Kurban Bayramı’ndan sonra başlayacak bu uygulama, hastaların randevuya sadakatini artırarak, sıhhat hizmetlerinin aksamasını önleyecek.