Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  MediaTek Yeni Yonga Seti Tanıtımı: Dimensity 9300+

  MediaTek’in yeni yonga seti Dimensity 9300+, hız ve performansı bir araya getiriyor. Yüksek performanslı işlemci ve gelişmiş özelliklerle donatılmış.

  MediaTek'in yeni yonga seti

  Gelecek hafta Salı günü, 7 Mayıs’ta MediaTek yeni yonga seti Dimensity 9300+‘ı tanıtacak. Bu yeni yonga seti, yapay zeka işlevselliğine büyük bir odaklanma ile geliyor ve “Her Şey İçin Yapay Zeka” teması ile düzenlenecek konferansta öne çıkacak.

  Dimensity 9300+ Özellikleri

  Dimensity 9300+‘ın önceki model olan Dimensity 9300’den farklı olarak, işlemci performansında önemli iyileştirmeler barındırdığı görülüyor. Yeni modelde, başlıca Cortex-X4 çekirdeği 3.4GHz hızında çalışacak şekilde güncellenmiş.

  Vivo X100s ve Yapay Zeka Fotoğrafçılığı

  Bu yonga seti, Vivo X100s modelinde de kullanılacak ve cihazın yapay zeka ile desteklenen fotoğrafçılık yetenekleri üzerinde önemli bir etkisi olacak. Vivo tarafından paylaşılan demo görselleri, telefonun bir fotoğraf çekip mevsimi yapay zeka yardımıyla değiştirebildiğini gösteriyor.

  Dimensity 9300+ Yapay Zeka İşlem Birimi

  Dimensity 9300, zaten bir “Yapay Zeka İşlem Birimi”ne (AI Processing Unit – APU) sahipken, yeni modelde bu birimin de güçlendirilmesi bekleniyor. Bunun yanı sıra, geçen yılki MediaTek Dimensity Geliştirici Konferansı’nda tanıtılan Dimensity 9200+’da olduğu gibi, yeni yonga seti hem CPU hem de GPU performansında overclocking ile geliştirilmiş olacak.

  Gelecek: Dimensity 9400

  MediaTek aynı zamanda bir sonraki nesil amiral gemisi yonga seti olan Dimensity 9400 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor ve bu yeni yonga setinin yılın son çeyreğinde hazır olması bekleniyor. Sızıntılara göre, Dimensity 9400, 3nm TSMC node (N3E) üzerine kurulacak ve başlıca çekirdek Cortex-X5 olarak güncellenecek. Erken performans testleri, bu yeni yonga setinin Snapdragon 8 Gen 4’ü çok çekirdekli testlerde geçtiğini, ancak tek çekirdekli testlerde geride kaldığını gösteriyor.