Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Laboratuvar Ortamında Üretilen Etlerin Yaygınlaşması

  Laboratuvar ortamında üretilen etlerin yaygınlaşması, gelecekte gıda endüstrisinde büyük bir değişim yaratabilir. Bu yenilikçi süreç, çevresel sürdürülebilirlik ve gıda güvenliği açısından önemli avantajlar sunmaktadır.

  Laboratuvar ortamında üretilen etlerin

  Laboratuvar Ortamında Üretilen Etler Yaygınlaşıyor

  Kanada’da laboratuvar ortamında üretilen etlerin, yakında yiyecek sektöründe kullanılmaya başlanacağı bildirildi. Kanada resmi haber ajansı CanadianPress’in haberine göre, ülkedeki bazı şirketler, gelecek yıllarda, tek bir hayvanı kesmeye bile gerek kalmadan tavuk, sığır ve koyun etini laboratuvarda üretmeye başlayacak.

  Teknolojinin Gelişimiyle Hücresel Tarım Yöntemi

  Teknolojinin Gelişimiyle Hücresel Tarım Yöntemi

  Hücresel tarım teknolojisi üzerinde çalışan şirketler, hayvanlardan alınan hücrelerden süt, yumurta, et veya diğer ürünleri laboratuvar ortamında oluşturmada ilerleme sağladı. Üretilen etler insanlar tarafından tüketilebileceği gibi kedi-köpek maması olarak da kullanılacak.

  Şirketler ve Ürettikleri Ürünler

  • Future Fields: Edmonton merkezli şirket, hücrelerin büyümelerine yardımcı olacak bir serum ve tavuk eti üzerinde çalışıyor.
  • Appleton Meats: Vancouver merkezli şirket, laboratuvarda üretilmiş ineksiz sığır etinden burger üretmeye hazırlanıyor.
  • Because Animals: Toronto’da bulunan firma, tarla faresi hücrelerinden laboratuvarda ürettikleri etle kedi maması üretiyor.

  İsrail kökenli Aleph Farms ise geçen yıl laboratuvar ortamında ilk et üretimini gerçekleştirmişti. Dünya genelinde 1 trilyon doları aşan bir ticaret hacmine sahip olan et piyasasında, yeni teknolojilerle maliyetlerin düşürülmesi hedefleniyor.