Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Kürekte Bahar Kupası ve Akademi Ligi Şampiyonası, Ankara’da başladı

  Kürekte Bahar Kupası ve Akademi Ligi Şampiyonası, Gölbaşı Mogan Gölü’nde elemelerle start aldı.

  Kürekte Bahar Kupası ve

  Kürekte Bahar Kupası ve Akademi Ligi Şampiyonası, Gölbaşı Mogan Gölü’nde elemelerle başladı.

  Türkiye Kürek Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Burak Demirsaran, kupanın 13 Haziran Perşembe günü sona ereceğini belirterek, “Bahar Kupası’na 27 ulusal kürek kadromuz ile birinci kere Azerbaycan’dan bir kürek ekibimiz katılıyor. Azerbaycan’ın iştirakini çok önemsiyoruz. Küreğin 100. yılında Bahar Kupası’nı da memleketler arası bir hale getirmeye başladık. Önümüzdeki yıllarda daha farklı ülkeler katılacaktır. Kupaya, yarıya yakını bayanlardan oluşan 550-600 ortasında atlet katılacak.” diye konuştu.

  Ankara’da düzenlediklyeri kürek kupasına her sene iştirakin arttığını söz eden Demirsaran, “Her yarışı çok önemsiyoruz, çok ince ayrıntılarla ilerliyoruz. Küreğin 100. yılında birinci Türk bayan kürekçiyi, 2024 Paris Olimpiyatları’na gönderiyoruz. Sevgili Elis’e de buradan muvaffakiyetler diliyoruz. 100. yılımızda birinci bayan kürekçi Elif Özbay’ı olimpiyatlarda izleme bahtı yakalamış olacağız.” tabirlerini kullandı.

  Bahar Kupası yarışlarına 19 yaş altı atletlerden önemli iştirakin olduğunu anlatan Demirsaran, şunları kaydetti:

  “Bunların hepsi ağabeylerini, ablalarını izleyerek, onları model olarak idmanlara devam ediyor. Önünüzde muvaffakiyet varsa, muvaffakiyete ulaşabilme imkanı varsa, o madalya o kupa size göz kırpıyorsa o vakit motivasyonunuz daha yüksek. Buradaki sportmenler da ileride birer olimpik atlet olmak için çaba veriyorlar. Fakat bu çok güçlü bir yol, hele ki kürek sporunda çok önemli sabır gerektiriyor.”

  Ülkeye yeni atletler kazandırmak için çalıştıklarını belirten Demirsaran, “Mutluyuz, gururluyuz. Bu çocukların buralarda yarışından ötürü sevinçliyiz. Umarım daha güzelini yapabilecek gücü Allah bize verir. Motivasyonumuzdan hiçbir şey kaybetmeden Liderimiz Erhan Ertürk’le birlikte elimizden gelen çabası göstermeye çalışıyoruz.” formunda görüş belirtti.