Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Kaspersky Lab ve Apple Arasındaki Rekabet Tartışması

  Kaspersky Lab ve Apple arasındaki rekabet tartışması, güvenlik yazılımları ve mobil cihazlar arasındaki rekabeti ele alıyor. Kaspersky Lab’in Apple’a karşı iddiaları ve sektördeki yansımaları inceleniyor.

  Kaspersky Lab ve Apple

  Geçtiğimiz günlerde Spotify, Apple’ın tekelleşmeye yönelik uygulamaları bulunduğu iddiasıyla şirket hakkında şikayette bulundu. Şimdi ise Rusya merkezli siber güvenlik şirketi Kaspersky’dan benzer bir şikayet geldi. Kaspersky Lab, Apple hakkında rekabete aykırı olduğunu iddia ettiği politikalarıyla tekel oluşturmaya çalıştığı gerekçesiyle şikayette bulundu. Şirket şikayetini Rusya Federal Antimonopoly Service’e yaptı.

  Kaspersky’nin İddiaları ve Apple’ın Tepkisi

  Kaspersky'nin İddiaları ve Apple'ın Tepkisi

  Son zamanlarda geliştiricilerin, Apple’ın tekelci davranışlarından sıklıkla şikayetçi olduğu biliniyor. Kaspersky da Apple’ın diğer geliştiricilerin kendisi gibi eşit şartlarda çalışmasını önlemek için App Store’un sahibi olma pozisyonunu kullandığını savunuyor. Kaspersky, Apple’ın Safe Kids uygulamasını App Store’dan kaldırmak zorunda kalmasını da örnek gösteriyor. Apple’ın, Safe Kids adını taşıyan uygulamaya olan itirazını iOS 12’nin Screen Time özelliğinin çıkışının ardından paylaştığı belirtti. iOS 12’nin ebeveyn izleme işlevi Screen Time da Kaspersky’ın uygulamasına benzer bir işlev görüyor.

  Siber güvenlik şirketi Kaspersky, Apple hakkında şikayette bulunarak, rekabete aykırı politikalarıyla tekel oluşturmaya çalışması hakkında farkındalık oluşturmayı ve tüm geliştiricilerin eşit şartlar altında rekabet edebileceği bir piyasa ortamı sağlanmasını umuyor. Apple’ın, Kaspersky’ın şikayeti karşısında nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.