Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Irak ve Nepal Mobil Oyun Yasakları

  Irak ve Nepal’de mobil oyun yasakları hakkında güncel bilgiler ve detaylar. Ülkelerin mobil oyun politikaları ve yasaklarına dair detaylı inceleme.

  Irak ve Nepal'de mobil

  Irak Temsilciler Meclisi, şiddet içeren mobil oyunları yasakladı. Meclis’ten yapılan yazılı açıklamaya göre, bugünkü oturumda gerçekleştirilen oylamada şiddet içeren mobil oyunların oy çoğunluğuyla yasaklanması kararı alındı. Özellikle genç kesimin son aylarda şiddet içeren PUBG video oyununa yoğun şekilde yöneldiği Irak’ta, söz konusu oyunun aile içi şiddet ve boşanma olaylarının artmasına neden olduğu belirtilmektedir.

  Irak’ta Şiddet İçerikli Oyunlar Yasaklandı!

  Irak ve Nepal Mobil Oyun Yasakları

  Irak hükümetinin yanı sıra Nepal’de de benzer bir durum yaşanmaktadır. Kathmandu Post’un haberine göre, Nepal Suç Birimi, Katmandu Bölge Mahkemesi’nde kamu yararı davası açtı ve bir gün sonra da Nepal Telekomünikasyon Kurumu, ülkedeki tüm internet sağlayıcılarına ve mobil servis sağlayıcılarına ulaşarak oyunu engelletti.

  Nepal’de de PUBG Yasaklandı!

  • Nepal Suç Birimi Amiri Dhiraj Pratap Singh, “Ebeveynlerden, okullardan ve okul derneklerinden oyunun çocuklar üzerindeki etkisine ilişkin birtakım şikayetler aldık. Ayrıca oyunu Katmandu Bölge Mahkemesi’nin kararıyla yasaklatmadan önce psikiyatristler ile de görüşmeler yaptık.” dedi.
  • Singh ayrıca, “Ebeveynler ve okullar, oyunun çocukların çalışmalarını etkilediğinden ve onları daha agresif bir hale getirdiğinden dolayı şikayette bulundular. Psikiyatristlere danıştığımızda ise onlar da bize oyundaki şiddetin insanları gerçek hayatta agresif hale getirebileceğini söyledi.” şeklinde devam etti.