Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  İlginç Bir Mezar Taşı: Sesli Dua Okuyan Taş

  İlginç bir mezar taşı olan sesli dua okuyan taş hakkında bilgi edinmek için doğru yerdesiniz. Bu eşsiz taşın hikayesi sizi şaşırtacak. Detaylar burada!

  İlginç bir mezar taşı

  3 yıl önce kardeşi Ayşe Demir’i kaybeden Durmuş Ali Çınar, mezar taşını diğerlerinden farklı kılmak için ilginç bir proje başlattı. Kendi elleriyle tasarladığı ve sesli dua okuyabilen özel mezar taşını hayata geçiren Çınar, ölen kişi hakkında bilgi veren bu taşın yaratım sürecini şöyle anlattı:

  İlginç Bir Mezar Taşı: Sesli Dua Okuyan Taş

  “Mermerden mezar taşı yaparken, farklı bir şey olsun istedim. Enerjisini güneş panellerinden alan, kumanda edilebilen Fatiha ve İhlas surelerini seslendiren, aynı zamanda ölünün özgeçmişini aktaran bir mezar taşı yaptım. Yakınları istedikleri dua veya bilgiyi taşa yükleyebilirler. Güneş enerjisiyle çalıştığı için şarj sorunu da yaşanmıyor. Günde 6 saat güneş alması, 24 saat boyunca kesintisiz çalışmasını sağlıyor. İsteyenler hatim de yükleyebilir.”

  İlginç Bir Mezar Taşı: Sesli Dua Okuyan Taş

  Yaptığı bu benzersiz mezar taşı için patent başvurusunda bulunduğunu belirten Çınar, sesli dua okuyan taşın seri üretimini planladığını dile getirdi. Çınar, “Patent başvurumuzu 8 ay önce yaptık ve sorunsuz bir şekilde sonuçlandı. Patenti aldıktan sonra seri üretime geçmeyi planlıyoruz. Bu özel mezar taşı sistemine büyük ilgi var. Özellikle diğer şehirlerden talep alıyoruz. Beklenti oldukça yüksek, mezar taşı büyük ilgi görüyor.” şeklinde konuştu.

  İlginç Bir Mezar Taşı: Sesli Dua Okuyan Taş

  İlginç Bir Mezar Taşı: Sesli Dua Okuyan Taş