Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Gaziantep, Adıyaman ve Malatya’da Toz Taşınımı Etkisi

  Gaziantep, Adıyaman ve Malatya şehirlerinde toz taşınımının çevreye ve insan sağlığına etkileri üzerine detaylı bir içerik. Hava kirliliği ve toz partiküllerinin yol açtığı sorunlar inceleniyor.

  Gaziantep, Adıyaman ve Malatya

  Gaziantep, Adıyaman ve Malatya’da toz taşınımı nedeniyle görüş mesafesi azalarak hava kalitesi düştü. Özellikle Adıyaman’da yoğun bir şekilde hissedilen toz taşınımının etkisinin yarın sabaha kadar devam etmesi bekleniyor. Bu durum araçların üzerlerinin tozla kaplanmasına neden olurken, vatandaşlar araçlarını yıkamak için sıraya girdi.

  Oto yıkamacı Erkan Altunbaş, toz taşınımı sebebiyle müşteri yoğunluğunun arttığını belirterek, “Toz taşınımı özellikle araç sahiplerini rahatsız ediyor. Araçlarını temizlemek isteyenlerin sayısında belirgin bir artış var.” dedi.

  Malatya’da da toz taşınımı etkisini sürdürüyor. Rüzgarın etkisiyle Beydağı’nın yüksek kesimlerinde daha yoğun hissedilen toz taşınımı, araçların üzerlerini kalın bir tabaka halinde kapladı. Bu durum, sürücülerin ve vatandaşların dikkatli olmalarını gerektiriyor.