Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Ford Yeni Güvenlik Anahtarıyla Aracı Hırsızlardan Koruyor

  Ford’un yeni güvenlik anahtarı ile aracınızı hırsızlardan koruyun. Yüksek teknolojiye sahip bu anahtar, aracınızın güvenliğini en üst seviyeye çıkarır.

  Ford'un yeni güvenlik anahtarı

  Ford, araç sahiplerinin güvenliğini sağlamak için geliştirdiği yeni anahtar sistemi ile dikkat çekiyor. Bu yenilikçi sistem sayesinde artık araç sahipleri araçlarının çalınma endişesi yaşamayacaklarını belirtiyor.

  Relay Box Saldırılarına Karşı Alınan Önlemler

  Relay Box Saldırılarına Karşı Alınan Önlemler

  2017 yılında İngiltere’de yaşanan bir olayda, Mercedes-Benz marka bir aracın sadece 60 saniye içinde çalınmasıyla ortaya çıkan güvenlik açığı, otomobil üreticilerini harekete geçirdi. Hırsızların araçlarını relay box adı verilen cihazlarla çaldıkları tespit edildi. Bu cihazlar, aracın anahtar sinyallerini alarak aracı açıyor ve çalıştırıyordu. Ford, bu güvenlik açığını kapatmak için yeni bir anahtar sistemi geliştirdi.

  Ford tarafından üretilen yeni anahtar, içerisinde bulunan hareket sensörü sayesinde 40 saniye boyunca hareketsiz kaldığında otomatik olarak uyku moduna geçiyor. Bu sayede relay box gibi sinyal yönlendirici cihazlar araç anahtarının sinyalini alamıyor ve aracı açamıyor. Yeni Fiesta ve Focus modellerinde kullanılan bu yeni anahtar, araç tarafından 2 metrelik mesafeden algılanabiliyor, bu da araç sahiplerine ek bir güvenlik sağlıyor.