Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Evlendikten Kısa Bir Süre Sonra Kocasının İsteği Üzerine Tüm Kariyerini Bırakmak Zorunda Kalan Kadın

  Geçtiğimiz günlerde bir bayan, paylaştığı bir görüntüde ‘gelenekçi’ bir konut hanımı olduğu için hayatının mahvolduğundan dem vurdu. Kocası para kazanırken kendisi mesken hanımlığı yapması istenilince bu durumu kabul edip akabinde pişman olan bayan, süreci …

  Geçtiğimiz günlerde bir bayan,

  Geçtiğimiz günlerde bir bayan, paylaştığı bir görüntüde ‘gelenekçi’ bir mesken hanımı olduğu için hayatının mahvolduğundan dem vurdu. Kocası para kazanırken kendisi mesken hanımlığı yapması istenilince bu durumu kabul edip akabinde pişman olan bayan, süreci ayrıntılarıyla anlattı.👇

  Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/276…

  Geçtiğimiz günlerde bir bayan, paylaştığı bir görüntüde ‘gelenekçi’ bir mesken hanımı olduğu için hayatının mahvolduğundan dem vurdu.

  Geleneksel tarifini bayan şu biçimde açıklıyor: Genel prestijiyle toplumun empoze ettiği cinsiyet normlarına uyan ve erkeğin biraz daha hükümran olduğu yapı olarak ele alıyor.

  Evliliklerinden yaklaşık bir yıl sonra kocasının kendisinden klâsik bir eş olmasını istediğini, zira işinin kendisinde çok fazla gerilim yarattığını ve bunun da “evliliği sabote ettiğini” söylediğini açıkladı.

  “Çok başarılı, yüksek maaşlı mesleğimden vazgeçmek istemedim. Lakin tekrar de ailemi müdafaayı seçerek konut hanımı olmaya karar verdim.”

  Bu kararın hayatını mahvettiğini de söylüyor.

  ‘Gelenekçi mesken hanımı’ kavramı, bu ömür biçimine zorlanmadıklarını belirtmekte ve mesken bayanı olmanın maksatları olduğuna inanmaktadırlar.

  Kırk yaşına geldiğinde kendi ayakları üzerinde durduğunu ve kocasına artık her şeyi onun söylediği formda yapmak istemediğini söylediğini anlattı.

  İlk başta durumu kabul ettiği için kocasının kendisine “çok hızlı” bir formda aşık olduğunu ve boşandığında parasız ve mesleksiz kaldığını açıkladı.

  Peki siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!