Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Eşsiz Bir T-Rex Fosili eBay’de Satışa Çıkarıldı

  Eşsiz bir T-Rex fosili, nadir bulunan bir hazine! eBay’de satışa çıkarıldı. Bu eşsiz parçayı kaçırmayın, hemen inceleyin ve teklif verin!

  Eşsiz bir T-Rex fosili,

  The Guardian: Eşsiz Bir T-Rex Fosili eBay’de Satışa Çıkarıldı

  The Guardian: Eşsiz Bir T-Rex Fosili eBay'de Satışa Çıkarıldı

  The Guardian’ın haberine göre, eşi benzeri olmayan bir T-Rex yavrusu fosili, eBay’de satışa çıkarıldı. İlana göre, 4,5 metre uzunluğundaki vücudu ve 53 cm’lik tırtıklı dişlere sahip kafatasıyla bu fosil, dünyadaki nadir bir keşif olarak dikkat çekiyor. Fosil, “Muhtemelen dünyadaki tek bebek T-Rex!” ifadesiyle tanıtıldı ve “Bu T-Rex, çok tehlikeli bir et yiyiciydi. Bir bebek T-Rex görmek gerçekten de nadir bir fırsat…” denildi.

  Eşsiz Bir T-Rex Fosili eBay'de Satışa Çıkarıldı

  Yaklaşık 68 milyon yıl öncesine ait olduğu tahmin edilen iskelet, ilk kez 2013 yılında Montana’daki özel bir arazide bulundu. Fosili keşfeden ve mülkiyetini elinde bulunduran profesyonel bir fosil avcısı olan Alan Detrich, 2017 yılında bu eşsiz fosili müzayedeye çıkarmaya karar verdiğinde, fosil hala Kansas Üniversitesi Doğal Tarih Müzesi’nde sergilenmekteydi.

  Eşsiz Bir T-Rex Fosili eBay'de Satışa Çıkarıldı

  İskeletin detaylı analizi, Kuzey Amerika’da bulunan küçük Tyrannosaurus türlerinin aslında bebek olup olmadığı konusunda ya da Nanotyrannus’un ayrı bir tür olup olmadığı konusundaki paleontolojik tartışmalara ışık tutabilir. Ancak, bu tür bir araştırmanın, özel bir koleksiyon haline gelme olasılığı yüksek olan bu fosil üzerinde gerçekleştirilmesi zor olabilir.

  Eşsiz Bir T-Rex Fosili eBay'de Satışa Çıkarıldı