Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Ericsson EZ10 Elektrikli Otonom Toplu Taşıma Aracı Teknoloji Zirvesi’nde Tanıtıldı

  Ericsson EZ10 Elektrikli Otonom Toplu Taşıma Aracı, son teknoloji zirvesinde tanıtıldı. Bu yenilikçi araç, otonom taşımacılık alanında çığır açıyor.

  Ericsson EZ10 Elektrikli Otonom

  Ericsson’un Elektrikli Otonom Toplu Taşıma Aracı EZ10 Teknoloji Zirvesi’nde İlgi Odağı Oldu

  Ericsson'un Elektrikli Otonom Toplu Taşıma Aracı EZ10 Teknoloji Zirvesi'nde İlgi Odağı Oldu

  İsveçli tüketici elektroniği devi Ericsson’un toplu taşıma alanında geliştirdiği EZ10 adlı elektrikli otonom araç, Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde katılımcıların büyük ilgisini çekti. Ericsson Türkiye Genel Müdürü Işıl Yapan ve Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Ömer Barbaros Yiş’in de katılımıyla tanıtılan aracı Habertürk’ten Yiğitcan Yıldız deneyimledi.

  Ericsson’un elektrikli otonom toplu taşıma aracı EZ10, tam şarjla 100 kilometre yol kat edebiliyor ve özel olarak inşa edilen otonom araç şebekesine bağlandığında 10 saat içinde şarj olabiliyor. Ericsson yetkilileri, aracın kullanıma hazır olduğunu belirtti. Şu anda trafiğe kapalı alanlarda test edilen EZ10’un yakın zamanda günlük toplu taşıma hizmetlerinde kullanılmaya başlanması planlanıyor.

  EZ10 hakkındaki düşüncelerini paylaşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Ömer Barbaros Yiş, “Sürücüsüz araçlar, dünyanın en dikkat çeken yeni teknolojilerinden biri. Özellikle 5G teknolojisinin yaygınlaşmasıyla sürücüsüz araçlar daha da önem kazanacak. Dünyada en çok kullanılan sürücüsüz servis aracı unvanına sahip EZ10, Türkiye’de ilk defa Teknoloji Zirvesi’nde tanıtıldı.” şeklinde konuştu.