Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Elbise Seçimi: Vücut Tipinize Göre Doğru Modeli Bulmak

  Elbise Seçimi: Vücut Tipinize Göre Doğru Modeli Bulmak;Vücut tipine göre elbise seçimi, proporsiyona uygun ve vücudun zarif hatlarını vurgulayan modellere yönelmektir. Bu sayede şıklığı elden bırakmadan son

  Elbise Seçimi: Vücut Tipinize

  Vücut tipine göre elbise seçimi, proporsiyona uygun ve vücudun zarif hatlarını vurgulayan modellere yönelmektir. Bu sayede şıklığı elden bırakmadan son derece hoş bir görünüm yakalanabilir. Vücut tipleri genel olarak 5 kategoride ele alınır. İşte vücut tipine göre elbise seçimi yapmanın püf noktaları…

  • İnce – Uzun Vücut Tipine Uygun Elbiseler

  Uzun ve ince bir vücuda sahip olanlar A kesim elbiselere yönelmelidir. Bu kesim, vücudu biraz daha dolgun gösterir çünkü bel ile kalçaya vurgu yapar. Yüksek bel elbiseler ise bacak boyunun daha uzun görünmesini destekler. Bu yönüyle proporsiyon sıkıntısı olanlar, üst bedeni daha uzun olanlar için de ideal seçeneklerdir. Bel bölgesini vurgulamak isteyenler beli kemerli elbiseleri tercih edebilir. Belin vurgulanması, kalçanın biraz daha dolgun görünmesine yardımcı olur. İnce ve uzun vücut tipine sahip olanlar desenli elbiseler tercih edebilir.

  • Elma Vücut Tipine Uygun Elbiseler

  Elma vücut tipi, üst beden ağırlıklı olan vücut şeklidir. Bu vücut tipine sahip olanlar için elbise modelinin yaka kesimi önemlidir. Olabildiğince V yaka ya da U yaka elbiseler seçilmeli ve bu sayede tasarımların üst bedeni daha ince göstermesi sağlanmalıdır. Vücudun dengelenmesi için sıfır yaka elbiseler kullanılmamalıdır. Elma tipi vücuda A kesimli ve fitilli elbise modelleri de uygundur. Özellikle göğüs bölgesinden itibaren gevşeyen elbise çeşitleri vücudun daha zarif görünmesini sağlayacaktır.

  • Armut Vücut Tipine Uygun Elbiseler

  Alt beden ağırlıklı olan armut vücut tipine sahip olanlar için balon elbise modelleri ve A kesim elbise modelleri en ideal seçeneklerdir. Üst bedeni dengelerken alt bedeni de daha ince gösteren bu tasarımlar proporsiyona en uygun kesimlerdir. Straplez elbiseler ve omuz dekoltesi olan elbiseler de doğru tercih olacaktır. Çünkü bu tasarımlar odağı üst bedende toplar. Göğüs bölgesinde çeşitli süslemeler ve detaylar olan elbiseler de armut tipi için uygundur. Aynı zamanda ip askılı elbise çeşitleri de tercih edilebilir.

  • Kum Saati Vücut Tipine Uygun Elbiseler

  Bel başta olmak üzere tüm vücut hatlarını saran elbise modelleri kum saati vücut tipi için uygun modellerdir. Kemerli ve A kesim elbiseler de tercih edilebilir çünkü bu tasarımlar da bele vurgu yapar. Orantılı bir vücut görünümü olması nedeniyle hem bol kesim hem de dar kesim elbiseler kullanılabilir. Ancak düşük bel elbiseler bu vücut tipine uygun değildir.

  • Dikdörtgen Vücut Tipine Uygun Elbiseler

  Dikdörtgen vücut tipine en uygun olan elbiseler balıkçı kesim modellerdir. Bu vücut tipine sahip olanlar vücudu saran elbise modelleri ile katmanlı elbise modellerine de yönelebilir.

  Her vücut tipine uygun elbise modellerini M&S internet sitesinde bulabilirsiniz. Birbirinden şık tasarımlar sezona ve trendlere uygun stilleriyle ön plana çıkıyor. Zahmetsiz şıklık yakalarken vücut tipinize ve trendlere uygun seçimler yapmış olmanın keyfini Marksandspencer.com.tr ile yaşayın.