Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Doğal Yaşam Parkı’nda Bakıcıların Önemi

  Doğal yaşam parklarında bakıcıların önemi ve hayvan refahı üzerindeki etkileri. Bakıcıların görevleri ve hayvanlarla olan etkileşimleri hakkında bilgi edinin.

  Doğal yaşam parklarında bakıcıların

  Doğal Yaşam Parkı’nın Özellikleri

  Gaziantep Doğal Yaşam Parkı, Türkiye’nin en büyük, dünyanın sayılı hayvanat bahçeleri arasında yer alıyor. Şahinbey ilçesindeki Burç Ormanı’nda 1 milyon metrekare alana kurulu park, 350 türden 4 bin hayvana ev sahipliği yapıyor.

  Bakıcıların Özverili Çalışması

  Doğal Yaşam Parkı’nda görev yapan bakıcılar, sorumlu oldukları hayvanlara özenle bakıyor. Her hayvan türünün beslenme, barınma gibi ihtiyaçlarının karşılanması için en büyük iş, bakıcılara düşüyor. Bakıcılar sabahın erken saatlerinde mesaiye başlayarak hayvanların ihtiyaçlarını karşılıyor.

  Bakıcıların Görevleri ve Sorumlulukları

  • Bakıcılar hayvanların beslenmesinden barınmasına kadar tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.
  • Hayvanlarla duygusal bağ kuruyorlar ve hayvanların refahı için büyük çaba gösteriyorlar.
  • Bakıcılar, parktaki yaban hayvanlarının bakımını titizlikle yapıyor ve her türün özel ihtiyaçlarına dikkat ediyor.

  Bakıcıların Deneyimleri

  21 yıldır şempanze bakıcılığı yapan Nedim Arslan, işini severek yaptığını ve hayvanlarla kurdukları yakın ilişkinin önemini vurguluyor. Yırtıcıların bakıcısı Adil Kaya ise doğanın en tehlikeli hayvanlarına bakarken aldıkları tedbirlerin önemine dikkat çekiyor.

  Bakıcıların Hayvanlara Verdiği Özen

  Bakıcı Mahmut Bozkurt, fil “Gabi”nin bakımını örnek vererek, hayvanların manikür ve pedikür işlemlerinden tutun, günlük bakımlarına kadar titizlikle ilgilendiklerini anlatıyor. Zürafa bakıcısı Ali Göngen ise hayvanları anavatanlarındaki koşullara göre beslediklerini ve özel bakım uygulamaları yaptıklarını belirtiyor.