Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Depremzedelere Yapılan Konut Teslimatları Devam Ediyor

  Depremzedelere yapılan konut teslimatları hız kesmeden devam ediyor. Yıkıcı depremin ardından sağlam ve güvenli konutlar hızla inşa edilerek mağdurlara ulaştırılıyor.

  Depremzedelere yapılan konut teslimatları

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde kalıcı konutların yapımı için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Bugüne kadar 76 bin konut ve köy evinin yapımı tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi.

  Depremde Gaziantep’teki evlerinde yakalanan Mahmut Alan da yeni yapılan evine kavuştu. Alan, evlerin beklediklerinden daha hızlı bir şekilde yapıldığını belirterek, “İlk başta inanmadık. Ancak, evleri çok güzel bir şekilde yaparak bize teslim ettiler. Şu an kafamızı rahat bir şekilde yastığa koyup uyuyabiliyoruz. Cumhurbaşkanımız da bakanımız da verdikleri sözü tuttular. Allah hepsinden razı olsun.” dedi.

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, depremzedeleri evlerine kavuşturmak için aralıksız çalıştıklarını vurgulayarak, “Yuvasına yerleşen her bir vatandaşımızı gördükçe mutluluğumuz ve gücümüz daha da artıyor. Aşkla, şevkle, gayretle çalışmaya devam ediyoruz.” açıklamasında bulundu.