Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Bitcoin (BTC) ve Ayı Sezonu İstatistikleri

  Bitcoin’in (BTC) ayı sezonları boyunca yaşadığı düşüşler ve istatistikler hakkında detaylı bilgi. Ayı piyasalarında Bitcoin performansı ve analizleri.

  Bitcoin'in (BTC) ayı sezonları

  Bitcoin spot ETF’lerinden gelen istatistikler, ayı sezonuna girdiğimize yönelik bir sinyal olabilir mi? Yeni bir piyasa verisi, Bitcoin’in ayı sezonuna girdiğine dair işaret verdi. Pazartesi itibarıyla Bitcoin, art arda beşinci negatif haftalık kapanışına girdi. Tarihsel olarak Bitcoin, hiçbir zaman ayı piyasası ortamının dışında arka arkada beş haftayı düşüş şeklinde kapatmadı.

  Bitcoin (BTC) ve Ayı Sezonu İstatistikleri

  Yavaş Ama İstikrarlı Geri Çekilme

  Yavaş Ama İstikrarlı Geri Çekilme

  Popüler kripto para analisti MisterCh0c, pazartesi günü bu modeli fark etti ve daha fazla yükseliş taraftarı takipçiden tepki aldı. Bazı kripto para yatırımcıları, Nisan ayı boyunca devam eden düşüş şiddetinin önceki boğa piyasalarına kıyasla hafif olduğunu belirtti. 31 Mart’ta haftanın en yüksek seviyesi olan yaklaşık 71.400 dolardan kapanış yapan kripto paraların lideri, bu pazar gününü yaklaşık yüzde 12’lik bir düşüşle yaklaşık 63.000 dolardan kapattı. Baş Glassnode analisti James Check, Cuma günü bu analizi destekledi ve Bitcoin’in bu döngüdeki en yüksek seviyesi olan 73.000 dolardan yalnızca yüzde 20 oranında düştüğünü belirtti. İstatistikler karşılaştırıldığında, 2017 boğa piyasası büyüklük olarak yüzde 20 ile yüzde 30 arasında çok sayıda düşüş gördü. Ayrıca brett_eth, daha önce boğa piyasalarında art arda dört haftalık kırmızı mum olayının meydana geldiğini kaydetti. Bu örneklerden ikisi, ay başlarında olduğu gibi önceki Bitcoin halvinglerinden hemen sonra meydana geldi.

  Bitcoin ETF’lerindeki gidişat korkutuyor! Boğa piyasası için önemli geri çekilmeler normal olsa da, çoğu kişi Bitcoin satış baskısının yeni başlatılan Bitcoin spot ETF’lerine yayılmasına hala şaşırıyor. Fonlara Ocak ayından bu yana 12 milyar doların üzerinde net giriş sağlandı, ancak bu akışlar geçtiğimiz ay boyunca durgunlaştı ve Grayscale Bitcoin Trust’tan (GBTC) gelen çıkışlar, diğer tüm Bitcoin ETF’lerine olan girişleri geride bıraktı. Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, çoğu yatırımcının henüz 13F başvurularında ETF varlıklarını bildirmediğini ifade etti. Danışmanların devreye girmesi de zaman alabilir: BTC vadeli işlem ETF’si BITO, piyasada 30 ay kaldıktan sonra yüzde 40’ı danışmanlara ait olan yatırım holdinglerine sahiptir. Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.