Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Binali Yıldırım’dan İstanbul’a Wi-Fi Müjdesi

  Binali Yıldırım’dan İstanbul’a Wi-Fi müjdesi! İstanbul’da halkın internet erişimini kolaylaştırmak için atılan adımların detayları bu içeriğimizde.

  Binali Yıldırım'dan İstanbul'a Wi-Fi

  AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, katıldığı bir televizyon programında İstanbul’da yapmayı planladığı projeler hakkında açıklamalarda bulundu. Yıldırım’ın verdiği bilgilere göre, İstanbul’da internet erişimini genişletmek ve hızlandırmak amacıyla önemli adımlar atılacak.

  Binali Yıldırım'dan İstanbul'a Wi-Fi Müjdesi

  Binali Yıldırım, İstanbul’un ana güzergahlarında kablosuz (wi-fi) internet erişiminin bedava olacağını duyurdu. Bu projenin iki yıl içinde hayata geçirilmesi planlanıyor. Yıldırım, “İstanbul’daki bazı ilçelerde fiber altyapısı yeterli değil. Trafik biraz artıkça yavaşlıyor ve kullanılamaz hale geliyor. İstanbul’daki toplam fiber ağ uzunluğu 47 bin 500 kilometre. Bunu 100 bin kilometreye çıkaracağız. Fiber altyapının geliştirilmesine öncülük edeceğiz. Bunu bir yol olarak görmek lazım. Üzerinden yapılacak faaliyetlerden, trafikten para kazanmak üzere altyapıyı geliştirilmesi için çalışmalar yapacağız.” şeklinde konuştu.

  İstanbul’da toplu taşımada raylı sistemin payını artırarak ulaşımı rahatlatmayı hedeflediklerini belirten Yıldırım, metrolara da internet hizmeti getirileceğini vurguladı.