Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Apple’ın iPad Serisi ve Ekran Teknolojileri

  Apple’ın iPad Serisi ve Ekran Teknolojileri hakkında detaylı bilgiler. iPad’lerde kullanılan ekran teknolojileri ve özellikleri nelerdir? İnceleme ve karşılaştırmalar.

  Apple'ın iPad Serisi ve

  Apple‘ın farklı tablet modelleri arasında iPad mini, iPad, iPad Air ve iPad Pro bulunmaktadır. Her modelin kendine has özellikleri olmakla birlikte, isminden de anlaşılacağı üzere iPad Pro, en üstün özelliklere sahiptir.

  2024 iPad Air Modelindeki Teknoloji Değişikliği

  2024 yılında 12.9 inçlik iPad Air modelinde mini-LED teknolojisi kullanılacağına dair iddialar ortaya atılmıştı. Ancak Apple’ın maliyetleri nedeniyle iPad Air’de mini-LED ekran kullanmaktan vazgeçtiği görülüyor.

  Ekran endüstrisinde tanınmış bir analist olan Display Supply Chain Consultants (DSCC) CEO’su Ross Young, daha önce 2024 iPad Air modelinin mini-LED panelle gelebileceğini öne sürmüştü. Ancak yeni kaynaklardan edindiği bilgilere göre, Apple bu modelde daha uygun maliyetli bir LCD panel kullanmayı tercih edecek.

  Ross Young ayrıca, Apple‘ın 2024’ün son çeyreğinde mini-LED ekranlı yeni bir iPad modeli tanıtacağını belirtti. Henüz bu modelin tam olarak hangi ürün olacağı kesinleşmemiş olup, düşük segmentli bir iPad Pro ya da tamamen yeni bir iPad serisi olabileceği üzerinde duruluyor.

  Apple‘ın yeni bir iPad Air üzerinde çalıştığı bilinse de, bu cihazın tüm teknik özellikleri henüz açıklanmadı. Mini-LED ekran teknolojisi, bazı cihazlarda yavaş yavaş benimsenmekte olup, LCD panellere kıyasla daha zengin kontrast ve gerçek siyahlar sunabilmektedir. Mini-LED’ler, çok daha küçük LED’ler kullanarak ekranın daha iyi renkler sunmasını sağlar.

  Apple, mini-LED panelleri ilk kez 2021 yılında iPad Pro modelinde kullanmıştı ve görünen o ki, maliyetler nedeniyle iPad Air modellerinde bu teknolojiyi kullanmaktan kaçınacak.